yandex-metrika

Minust

Minu nimi on Aleksander Rjumin. Olen psühhiaater-psühhoterapeut, Eesti Psühhiaatrite Seltsi liige. Elan ja töötan Tallinnas.

Aleksandr Rjumin - Rjumin.ee

1980

Pärast instituudi lõpetamist 1978. aastal töötasin psühhiaatrina Tambovi ja Kaluuga haiglates. Arstipraktika algusaastatel omandasin kogemusi “suures” psühhiaatrias, ravides ägedate psühhoosidega haigeid. Edaspidi oma arstipraktikas tegelen rohkem neurootiliste häiretega ja meeleoluhäiretega haigete ravimisega. Nende haiguste ravimisel püüan ma alati uurida põhjuseid, et ravi oleks edukas. Kogemused aitavad mind psühholoogiliste probleemidega inimeste abistamisel. Läbinud spetsialiseerumise psühhiaatrias ja psühhoteraapias Moskvas ja Leningradis, alustasin 1985. aastal tööd psühhiaater-psühhoterapeudina. Hiljem olen korduvalt osalenud psühhiaatriaalastel täienduskoolitustel Tartu Ülikoolis. 1986. aastal asusin juhtima üht esimestest polikliinikus avatud psühhoteraapia kabinettidest Tallinnas. Polikliiniku arstid suunasid tihti minu juurde somatoformsete häiretega haigeid. Neid ravides hakkasin üha rohkem mõistma keha ja psüühika omavahelisi keerulisi suheteid, püüdsin teraapias kasutada somatopsüühilisi seoseid. Siis hakkas minu arstipraktikas haiguste diagnostikas ja ravis valdavaks kujunema psühhosomaatiline lähenemine.

1990

Psühhosomaatiliste haiguste lai levik, kaasaegse diagnostika ja ravi keerukus nõudis uute efektiivsete psühhoteraapiameetodite väljatöötamist. Somatoformsete haigete integratiivse psühhoteraapiaga tegelesin ma Sankt-Peterburgis V. Behterevi-nimelise Psühhoneuroloogia Instituudi aspirantuuris, mille lõpetasin 1994.aastal, kaitstes väitekirja psühhoteraapia ja psühhosomaatika alal. Minu enda väljatöötatud imagotransformatsiooni metoodikat kasutan edukalt oma praktikas.

2000

Aastal 2005. korraldasin Tallinnas Imago Arte psühhoteraapiakeskuse.Tallinna psühhoteraapia keskus Imago Arte on meditsiiniline eraasutus, mis pakub psühhiaatrilisi ja psühhoteraapilisi teenuseid. Keskus annab professionaalset meditsiinilist ja psühholoogilist abi erinevate psühhikahäirete ja psühholoogiliste probleemidega inimestele. Psühhoteraapiakeskuses on loodud ravitingimused, mis kõige paremini tagavad patsiendi turvalisuse ja ravi konfidentsiaalsuse ning soodustavad paranemist.

2010

Olen esinenud rahvusvahelistel psühhiaatria- ja psühhoteraapiakonverentsidel Sankt-Peterburgis ja Moskvas ettekannetega imagotransformatsiooni metoodika kasutamisest psühhosomaatiliste haiguste ravis ning korraldanud samas praktilisi seminare.

2020

Praegu töötan Tallinna psühhoteraapia keskuses Imago Arte.

Tutvuge minu teenustega